CHARASTERISTIKA NAŠICH MEDŮ

 

Včelí med Obsahuje mnoho cenných látek,zejména vitamíny, bílkoviny, enzymy, minerální látky, éterické oleje a další látky.

Skládá se z jednoduchých cukrů, z glukózy a fruktózy,které jsou pro lidský organismus nejpřijatelnější.

Med květový je čistým koncentrátem nektaru z květu rostlin. Má vyšší obsah ovocného a hroznového cukru. Jeho barva je převážně světlá,má příjemnou vůni i chuť. Jeho přirozenou vlastností je zvýšená krystalizace,která nemá vliv na kvalitu medu.

Med smíšený je zpracován z vybraných lesních, nektarových a medovicových medů z nektarů květů lípy, akátu,malin a jiných. Vyznačuje se lahodnou chutí a vůní. Je tmavší barvy. Velmi pomalu krystalizuje.

Med lesní je zpracován z vybraných medovicových medů. Obsahuje některé látky propolisové povahy a vyšší podíl cenných minerálií. Má výraznou chuť i vůni. Zůstává dlouho tekutý, krystalizuje velmi pomalu. Je tmavé barvy.

Krystalizace medu nesnižuje jeho kvalitu. Zkrystalizovaný med se může opatrně rozehřívat do teploty 45°C, aniž by ztratil svoji hodnotu.

Med uskladňujeme v suché tmavé místnosti, při teplotě do 15°C a relativní vzdušné vlhkosti 60%.

Včelí medy jsou vysoce hodnotné doplňky výživy dětí, rekonvalescentů, sportovců aj. Patří mezi čisté přírodní produkty, odpovídají zdravé výživě, zvyšují přirozenou odolnost organismu.